
gerelateerde berichten
Geplukte Ossenstaart op Geroosterd Zuurdesembrood
Geplukte Ossenstaart — Herman den Blijker Herman den Blijker — Liveshow Geplukte Ossenstaart opGeroosterd Zuurdesembrood Met grove en fijne mosterd — langzaam gegaard voor maximale smaak Personen − 4 + Ingrediënten 4 stukkenossenstaart 1ui, in stukken 3 tenenknoflook 2prei (wit), in stukken 1wortel, in stukken 1 plakknolselderij klontjeongezouten boter naar smaaktijm & rozemarijn 750 mlrode wijn 1 lrunderbouillon 4 snedenzuurdesembrood 1 potgrove mosterd 1 potfijne mosterd 2 tenenknoflook (voor brood) Bereiding 1 Ossenstaarten aanbraden Zet de ossenstaarten aan in een klont boter en houd ze heel. Blus af met een scheut rode wijn. 2 Groenten aanbraden Zet ui, knoflook, prei, wortel en knolselderij apart aan in boter. Voeg dit bij de ossenstaarten. Voeg tijm en rozemarijn toe. Kook de alcohol eruit. 3 Bouillon toevoegen Voeg de bouillon toe, breng aan de kook en laat langzaam garen. Niet te snel — anders worden de staarten te droog en te hard. 4 Langzaam garen Gaar in de oven (hele nacht op 80°C) of op een sudderplaatje op laag vuur. Controleer tussendoor of ze gaar zijn. ⏱ 8 uur 5 Vlees plukken Laat iets afkoelen, pluk het vlees van het bot en druk plat op een bakplaatje. Snij in blokjes. Doe het vlees bij een beetje jus en laat inkoken. 6 Brood klaarmaken & serveren Toast het zuurdesembrood. Wrijf knoflook erover en smeer fijne én grove mosterd erop. Verdeel het vlees en breng op smaak met zout en zwarte peper. Serveertip: Ook heerlijk met aardappelpuree op geroosterd brood met mosterd en knoflook. Bewaartip: Zeker een week goed te houden, koel in de jus aan het bot.
Kom meer te wetenVanille-ijs voor de IJsMachine
Herman den Blijker — Liveshow Vanille-ijs voorde IJsMachine Romige crème anglaise basis — klassieke methode voor fluweelzacht ijs Personen − 4 + Ingrediënten 450 mlvolle melk 450 mlslagroom 115 gsuiker 6eidooiers 2vanillestokjes 8 g / litergelatine (optioneel) Bereiding 1 Warme emulsie maken Doe de helft van de melk, room en suiker in een pan. Schraap de vanille uit de stokjes en voeg toe. Verhit tot een gladde emulsie. 2 Koude emulsie kloppen Doe de andere helft van melk, room en suiker in een mengkom met de eidooiers. Klop goed los. 3 Emulsies samenvoegen Giet een deel van het warme mengsel bij de koude emulsie en meng goed. Giet dit dan bij de rest van het warme mengsel. 4 Custard binden Laat de custard binden op zacht vuur terwijl je blijft roeren. Het is gaar als je een streep kunt trekken op de bolling van de lepel die langzaam volloopt (nappeert). ⏱ 10 min 5 In de ijsmachine Giet het mengsel in twee bakjes en vries ze ongeveer 24 uur in. Haal het daarna uit de vriezer en laat het 10–15 minuten op kamertemperatuur staan. Doe het mengsel in de ijsmachine en draai het Italian ice cream programma. ⏱ 15 min Gelatine (optioneel): 8 g per liter vocht voor extra binding. Week eerst in water voor gebruik. Test: De custard is gaar als een streep op de bolle kant van de lepel langzaam volloopt.
Kom meer te wetenPancakes met Vers Fruit en Ahornsiroop
Pancakes met Vers Fruit — Herman den Blijker Herman den Blijker — Liveshow Pancakes met Vers Fruiten Ahornsiroop Luchtige pancakes met seizoensfruit en crème fraîche Personen − 4 + Ingrediënten 200 gzelfrijzend bakmeel 1,5 tlbaksoda 2 elfijne suiker 225 mlkarnemelk 2eieren snufjekaneel 1 tlvanille-extract klontjeboter (voor bakken) 1 bakjeblauwe bessen 1 bakjeaardbeien 1 bakjeframbozen naar smaakkaneelsuiker flesjeahornsiroop 1 bakcrème fraîche beetjepoedersuiker Bereiding 1 Droge ingrediënten zeven Zeef het zelfrijzend bakmeel, de baksoda en kaneel boven een mengkom. Voeg de suiker toe. 2 Beslag maken Roer de karnemelk en vanille-extract erdoor met een garde. Klop de eieren erdoorheen. Niet te lang mengen — een paar klontjes zijn prima. 3 Pancakes bakken Verhit wat boter in de pan op middelhoog vuur. Bak de pancakes tot goudbruin. Keer ze om zodra er bubbels aan de bovenkant verschijnen. ⏱ 3 min per kant 4 Fruit bereiden Maak het fruit schoon en snijd de blauwe bessen doormidden. 5 Serveren Stapel 2 tot 3 pancakes op elkaar. Verdeel het fruit tussen de lagen en garneer op de bovenkant. Besprenkel met kaneelsuiker en ahornsiroop. Maak af met crème fraîche en een beetje poedersuiker.
Kom meer te weten












